موسسه حافظون
تلگرام ارشد دکتری الهیات قرآن و حدیث فقه ادیان فلسفه مدرسه دو زبانه سه زبانه قرآنی حافظون انگلیسی عربی ارشد علوم قرآن و حدیث ارشد الهیات کنکور ارشد فلسفه


کلاسهای آمادگی

کلاسهای آمادگی کنکور ارشد به صورت حضوری در دوره های 4 ماهه و 6 ماهه و 8 ماهه

قران-و-حدیث.gif
چرا کلاس‌های آمادگی؟

از آنجا که حفاظ اغلب دانشگاه نرفته اند و  با دروس این رشته هیچ آشنایی ندارند و تمایل دارند در رشته علوم قرآن و حدیث ادامه تحصیل دهند، گروه قرآنی حافظون برای حفاظ عزیز، همه ساله 3 دوره آموزشی برگزار می نماید.
داوطلبان این دوره های آموزشی با بسیاری از دروس الهیات آشنایی ندارند. این افراد در ابتدا دستیابی به این رشته‌ها را خیلی سخت می‌پندارند چون منابع آزمون را تاکنون مطالعه نکرده‌اند، عموما  می‌گوید: از دبیرستان تاکنون عربی نخوانده‌ایم با تفسیر آشنایی نداریم،علوم قرآن و حدیث نمیدانیم.
حافظون برای تمامی این مشکلات راهی اندیشیده و اساتید، کلیه دروس 4 سال کارشناسی الهیات را در دوره‌های همراه با تست‌زنی می‌باشد تا هرآنچه می‌خواهند در ذهنشان بماند.


مهمترین امتیازات کلاسهای آمادگی حافظون چیست؟

1- آفت کلاسهای کنکور انباشته شدن مطالب و عدم بازخوانی اطلاعات از ذهن است. ما به تجربه دریافته ایم که دانشجویان در کلاسهای کنکور در فهم اولیه و حتی ذخیره سازی اطلاعات در ذهن مشکلی ندارند. آنچه ایشان را دچار مشکل می کند بازخوانی اطلاعات از ذهن و همچنین به کار گیری آنها در تست است. این سخت ترین بخش کنکور خوانی است.
بر این اساس در کلاسهای حافظون
همزمان با یادگیری مطالب جدید، هر هفته به طور مستمر کلاسهای تست زنی و حل تمرین نیز برگزار می گردد تا دانشجویان از همان ابتدا که مطالب را در ذهنشان ذخیره می کنند باز خوانی آنها را نیز تمرین نمایند تا هم مطالب حفظ شده به خوبی تثبیت گردد و هم روش به کار گیری نکات نیز تمرین شود.

2- آزمون هفتگی ، ثلث و جامع

در حافظون بر اساس یک برنامه از پیش تعیین شده هر هفته یک آزمون از آموخته های همان هفته برگزار می شود. برگزار می شود. این آزمونها موجب می شود دانشجو از همان ابتدا هر درسی را که سر کلاس می آموزد به موقع (پیش از آنکه درس استاد را فراموش کند) مطالعه نماید و نهایتا بعد از یک مدتی مجموعه ای که در طول 1.5 ماه یاد گرفته است را در 3 ثلث امتحان دهد.
یک ماه قبل از پایان دوره نیز آزمونهای جامع حافظون که دقیقا به سبک کنکورهای 3 سال قبل است برگزار می شود. با این آزمونها می تواند رتبه و حتی دانشگاهی که داوطلب پذیرفته می شود را حدس زد.

3- از نگرانی های دانشجویان در کلاسهای این چنینی، یادداشت برداری از تدریس استاد است. مکررا مشاهده شده است که یک استاد از همان ابتدای کلاس املاء می گوید و دانشجویان می نویسند تا آخر کلاس. لذا نه فرصت تامل باقی می ماند و نه مجال پرسش و پاسخ!
در حافظون استاد از روی بسته های آموزشی تدریس می کند و دانشجویان بعضا حواشی ای که استاد ذیل مطالب جزوه می گوید را یادداشت می کنند. این کار از اتلاف وقت فراوانی جلوگیری خواهد کرد.

4- از دیگر نگرانی های دانشجویان در کلاسهای کنکور، ایجاد شرایط غیر مترقبه در طول دوره و نتیجتا غیبت چند جلسه ای ایشان است. راه حلی که حافظون دارد آن است که سی دی آموزشی این دروس قبلا توسط استاد مربوطه ضبط شده و در صورت نیاز می توانند به آن مراجعه نمایند

آموزشها در چه سطحی می باشد؟

پیش فرض اولیه کلاسها بر این است که شرکت کنندگان هیچ اطلاعی از رشته الهیات و محتوای دروس ندارند. لذا بنای ما، تدریس کامل و از صفر کلیه دروس منابع کنکور ارشد است و این برای کسانیکه هیچ آشنایی با این رشته ندارند بسیار مفید خواهد بود.


همه چیز درباره زمان کلاسهای آمادگی لیسانس حفاظ


دوره های آموزشی حافظون معمولا اوایل تابستان (بعد از ماه مبارک) آغاز و تا نزدیک کنکور ادامه می یابد.
کلاسهای گروه 1 و 2 از اول مرداد (بلافاصله بعد از ماه مبارک) آغاز و نهایتا تا آخر دیماه به پایان خواهد رسید.
یعنی حدود 6 ماه 4 نیم روز 5 ساعته در هفته که البته معمولا تعطیلات این عدد را به حدود 400 ساعت آموزشی می رساند.
و گروه 2 نیز علیرغم آنکه یک نیم روز در هفته بیشتر سر کلاس حاضر خواهند شد اما بدلیل آنکه 2.5 ماه دیرتر شروع کرده اند از عدد 400 ساعت فوق معمولا کمتر خواهد شد.
توصیه ما شرکت در دوره اول و دوم است. چرا که طولانی بودن این دوره ها موجب می شود که دروس با تانی بیشتری تدریس شده و دانشجویان نیز فرصت بیشتری برای مطالعه همزمان با کلاس داشته باشند.
اما در عین حال تجربه سالهای قبل به ما می گوید که دوره در دوره سوم نیز شانس قبولی چندان کمتر از دو دوره قبل نخواهد بود. حتی بعضا در سالهای قبل دوره سوم از دو دوره قبل پر بار تر و با نتایج درخشنده تری همراه بوده است.

زمان ثبت نام:
زمان ثبت نام کلاسها از 15 فروردین است. اما نکته بسیار مهم و حائز اهمیت در زمان ثبت نام آن است که به مجرد آنکه داوطلب ثبت نام می نماید (پیش از شروع کلاسها) خدمات آموزشی حافظون آغاز می شود. این خدمات عبارتند از:
1- در اختیار گذاشتن منابع خود خوان
منابعی هستند که به دلیل اهمیت کمتر و سادگی محتوا، معمولا در هیچ کلاسی تدریس نمی شوند. و یا منابع دیگری نیز هستند که نقش مقدماتی را برای منابع اصلی بازی می کنند. به عنوان مثال کتب ساده ای برای صرف و نحو و زبان قران وجود دارند که به نوعی پیش زمینه فهم کتاب مبادی العربیه هستند.
داوطلبانی که زودتر ثبت نام می کنند از این توفیق بهره مند هستند که مطالعه این منابع را زودتر از دیگر رقبایشان آغاز کنند.
2- معرفی پشتیبان
شاید اگر خود فرد به تنهایی بخواهد بعضی از این منابع را بخواند، نگران و سر در گم شود. اما از آنجایی که در حافظون هر فرد یک پشتیبان دارد، فردی که زودتر ثبت نام می کند از کمک پشتیبان خود زودتر بهره مند می شود.
تجربه به ما می گوید ارتباط معنا داری میان زمان آغاز مطالعه برای کنکور با احتمال قبولی فرد برقرار است. بنا بر این توصیه اکید ما شروع زودتر است.


دروسی که در هر گروه آموزشی تدریس می شوند عبارتند از:

 قران-و-حدیث.gif

1- دروس آموزشی رشته علوم قران و حدیث:


1 – صرف و نحو:

تدریس صرف و نحو به طور کامل از کتاب مبادی العربیه 4 (البته نکات غیر کابردی در کنکور تدریس نمی شوند)

2- تست و تمرین :

 به موازات تدریس عربی، کلاس حل تمرین عربی برحسب کتاب صرف و نحو دکترکشفی برگزار می‌شود. در این کلاس داوطلب می تواند با درسی که گرفته به خوبی تمارین عربی را که در این کتاب به صورت تشریحی می‌باشد به کمک استاد خود حل کند. در ادامه کلاس حل تمرین نیز تست صرف و نحو زده می‌شود که بهترین روش برای یادگیری نکات و روش تست زدن کنکور می‌باشد.

3- فن ترجمه:

از 20 تست عربی در آزمون ارشد 8 سوال اختصاص به ترجمه عربی دارد.کلاس فن ترجمه عربی به آموزش قواعد و اصول ترجمه عربی می‌پردازد تا داوطلبان بتوانند به این سوال پاسخ درست بدهند.

4-علوم قرآن:

در درس علوم قرآن 4 کتاب الاتقان سیوطی، البیان خویی (مبحث نسخ)، اسباب النزول حجتی و تاریخ قرآن تدریس می شود. البته لازم به ذکر است که بعضی از این دروس و مباحث که صرفا جنبه حفظ کردنی دارند، به عنوان خودخوان به عهده دانشجو گذاشته خواهد شد.

5- تفسیر:

 تدریس 12 سوره ای که در کنکور از آنها سوال می آید از دو تفسیر المیزان علامه طباطبایی و مجمع البیان طبرسی و همچنین تاریخ تفسیر حبیب الله جلالیان می باشد.

6- علوم حدیث:

در این کلاس نیز نیز خلاصه‌ ای از 5 منبع معرفی شده سازمان سنجش به داوطلب  تدریس می‌شود.تاریخ حدیث، آثار مهم حدیث اهل سنت و شیعه، علم الحدیث، رجال، اصطلاحات حدیثی از مباحث تدریس این کلاس است که علاقمندان زیادی هم دارد.
برای درس علوم حدیث در حافظون 60 ساعت در نظر گرفته شده وتدریس این کلاس به عهده دکتر رسول محمدزاده می‌باشد.
  
nazarat3.jpg

tamas2.jpg
نام :

ایمیل:
 
* پیام:


کد نمایش داده شده :


داوطلب
سلام علیکم از زحماتتون متشکریم ..فقط چند سئوال ذهنم را به خودش مشغول کرده : 1.اینکه ادرس این موسسه کجا هست و ایا در قم شعبه دارد؟ 2.اینکه ایا این کلاس ها را نیتوان هنراه بت فعالیت های دیگری همچون تحصیل در مدرسه گذراند 3.اینکه هزینه کلاس های شما چقدر میباشد و اینکخ هر هفته چند ساعت کلاس برگزار میشود؟؟ 4.اینکه ساعلت های برگزاری کلاس ها در چه بازه ی زمانی میباشد؟ منتظر پاسختان میباشیم..
با سلام 1. میدان بهارستان - خ ایران. در قم شعبه نداریم. 2.چنانچه حافظ باشید و قصد شرکت در لیسانس حفاظ را داشته باشید بهتر است مدرسه نروید.3. کلاس ها هفته ای سه روز می باشد و برای هزینه ها با موسسه تماس بگیرید.02133442005 4. یکشنبه ها عصر - سه شنبه ها و پنجشنبه ها صبح تا عصر 

فرشته نیکومنش
بآ من دوست دارم در رشته حفاظ شرکت کنم اما شرط پذیرش یدونم
با سلام لطفا به لینک زیر مراجعه کنید http://haafezoon.ir/generallinkitem.aspx?newgenerallink-caea75be-5e02-497a-80cf-3ac2136472b0