درباره مجموعه حافظون

حافظون موسسه‌ای آموزشی ‌قرآنی است که خدمات تخصصی دانشگاهی و معارفی ارائه می­دهد. قدیمی­ترین فعالیت مجموعه آموزشی حافظون، که موجب گردیده مؤمنین فرهیخته در سرتاسر کشور با حافظون آشنا شوند، خدمات حافظون در زمینه کنکور کارشناسی ارشد و دکتری گرایش‌های الهیات است. اکنون پس از بیش از یک دهه فعالیت می­توانیم با اطمینان مدعی شویم که حافظون، کاملترین، به روز‌ترین و مفیدترین خدمات در زمینه تحصیلات تکمیلی الهیات در سطح کشور را به علاقه­مندان ‌این رشته­‌ها ارائه می­دهد. تنوع خدمات، تنوع رشته­‌ها، محصولات به روز، آموزش مجازی در منزل و… تنها بخشی از ‌این ویژگی­‌هاست.

بخشی از خدمات حافظون

دوره­‌های آمادگی کنکور

کلاس‌های آمادگی کنکور ارشد و دکتری حافظون پر طرفدارترین کلاس­‌های کنکور در سطح کشور است. تا کنون بالغ بر 60 دوره­ی آمادگی و آموزشی برای کنکور ارشد و دکتری الهیات توسط حافظون برگزار گردیده است.‌ این کلاس‌ها در سه گرایش قرآن و حدیث، فقه و مبانی حقوق و فلسفه و حکمت اسلامی ‌و در سه مقطع کارشناسی(ویژه حفاظ قرآن) ، ارشد و دکتری برگزار میگردد. همه ساله بسیاری از رتبه­‌های تک رقمی و دو رقمی‌کنکور از شرکت کنندگان دوره های حافظون هستند.

بسته­‌های آموزشی

درس‌نامه­‌ها و تست­نامه‌‌های حافظون در سرتاسر کشور و در دانشگاه‌های کشور بین دانشجویان و داوطلبان دست به دست می­شود. با اطمینان می­توان مدعی شد در سه رشته فوق­ الذکر و در دروس عمومی‌ مثل ادبیات عرب و زبان انگلیسی، برای کسب بالاترین رتبه­‌ها بسته‌های آموزشی حافظون کاملاً کافی و وافی می­باشد. به روز رسانی سالانه و انطباق بر کنکور هر سال، اشتمال بر همه سؤالات کنکور‌ها، طبقه بندی موضوعی و پاسخنامه کاملاً تشریحیِ تست­نامه‌‌ها، تلخیص­‌های حساب­ شده در حدود یک پنجم منابع اصلی، مطالب توضیحی بیشتر جهت تفهیم بهتر، محتوای طبقه ­بندی شده­‌ی منسجم، حذف زوائد غیرکاربردی و… تنها بخشی از دلایلی است که موجب گردیده است حافظون تنها گزینه داوطلبان در کنکور باشد.

آموزش مجازی

در طول ‌این سال‌ها که کلاس­‌های حافظون دایر بوده است، مطالبه­ی مکرر داوطلبانی که امکان ،شرکت در کلاس‌ها را نداشتند و یا ساکن تهران نبودند موجب می‌شد که از بخشی از کلاس‌ها صوت یا فیلم تهیه شده و برایشان ارسال گردد.‌ این مطالبه به مرور ما را بر آن داشت که به سمت تولید محتوای دیجیتال رفته و دوره آموزش آفلاین بسیار با کیفیت، توسط برجسته ­ترین اساتید رشته­ الهیات تهیه شده و در سرتاسر کشور به مشتاقان ‌این رشته­‌ها عرضه شود.

آزمون­‌های آزمایشی هفتگی، ما‌هانه و جامع

برای داوطلبی که در حال آماده شدن برای کنکور می‌باشد، برنامه­ ریزی و آزمون­‌های دائمی‌ که مدام او را رصد کند، مطالعاتش را جهت دهد، اشکالاتش را به او گوشزد نماید، بسیار ضروری و حیاتی به نظر می­رسد. آزمون­‌های هفتگی و دور‌ه‌ای حافظون، به داوطلبان کمک می­کند که به یک برنامه‌ریزی درست‌تر دست پیدا کنند و بتوانند به اندازه کافی درس­‌ها را مرور نمایند و هم مدام در شرایط آزمون قرار گرفته و با تست­ زدن و تنظیم وقت و دیگر شرایط آشنا شوند.

زبان عمومی کارشناسی ارشد و دکتری کلیه رشته‌ها و گرایش‌های کنکور

یکی از جدیدترین و بزرگترین پروژه‌های اخیر حافظون تولید مجموعه‌ ای جامع برای آموزش زبان از صفر تا صد برای تمامی دانشجویان در هر مقطع و مناسب برای هر آزمونی است. این مجموعه شامل تمامی نیاز‌های دانشجویان برای آزمون‌های ارشد و دکتری و همچنین آزمون‌های EPT ، MSRT، MHLE، UTEPT و … است.

این مجموعه کاملا منحصر به فرد و جامع بوده و تا به امروز مجموعه کتابی مشابه این مجموعه در کشور تولید نشده است.

برنامه ریزی و مشاوره فردی

از دیگر خدمات حافظون که همواره از نیاز‌های اساسی داوطلبان، خصوصا داوطبان لیسانس حفاظ و داوطلبانی که در حال تغییر رشته هستند می‌باشد که توسط مشاورین زبده و با سابقه رشته الهیات انجام می‌شود.

حافظون از مشاوره و اطلاع‌رسانی‌های ابتدای مسیر و همراهی در ثبت نام کنکور تا آخرین مرحله که انتخاب رشته نهایی است در کنار داوطلبان است. می‌توان گفت خدمات جامع و علمی حافظون در کنار رتبه‌های عالی داوطلبانش عامل اصلی است که حافظون همیشه انتخاب اول مخاطبان بوده‌است.

دبستان قرآنی آیات

دبستان قرآنی آیات با رویکرد کلی تربیت قرآنی از سال 95 در منطقه 12 شهر تهران شروع به فعالیت نمود و در همان سال اول فعالیت با استقبال کم نظیر خانواده‌‌ها و دانش­آموزان مقطع ابتدایی مواجه گردید. تولید و اجرای محتوای عمیق دینی، محیط شاد و جذاب، تأکید و توجه به اکثریت ممکن ساحت­‌های رشد، آموزش دو زبان انگلیسی (در حد مکالمه) و عربی (در حد فهم متون دینی) ، آموزش آکادمیک ورزش­‌های مادر (ژیمناستیک و شنا) ، بهره­ گیری از شیوه­‌های نوین آموزش و دارا بودن محیط کاملاً یکدست دینی از ویژگی‌های ‌این دبستان است.

هم اکنون دبستان آیات در 2 شعبه دخترانه و پسرانه از پایه اول تا ششم در حال فعالیت است و با توجه به استقبال از مدل تعلیم و تربیت قرآن محور اختصاصی تولید شده توسط تیم پژوهشی دبستان آیات، این مجموعه در حوزه‌ی آموزش و تربیت مربی و همچنی کتب و روش آموزشی توسط معلمان و مدارس زیادی در سطح کشور مورد استقبال و بهره برداری قرار گرفته است.

پیش دبستان قرآنی آیات

پیش دبستان آیات با دارا بودن دو شعبه دخترانه و پسرانه در منطقه 12 تهران، رویکردی متفاوت در زمینه­  آماده ­سازی نوآموزان برای ورود به دبستان دارد. فعالیت‌‌های آموزشی پیش­ دبستان آیات، به جای تمرکز بر آموزه­‌های اطلاعات محور، بر روی مهارت­‌های ماندگار ذهنی متمرکز شده است. بخشی از‌این مهارت­‌ها عبارتند از: دقت و تمرکز، سرعت واکنش، حل مسأله، حافظه کوتاه مدت و دراز مدت، مهارت­‌های اجتماعی، آموزش آداب، مهارت شنیدن و فهم کلام مربی، مهارت فهم، حفظ و عمل به آیات موضوعی و …

دوره­‌های پژوهشی کاربردی

حافظون علاوه بر دوره­‌های آمادگی کنکور، کلاس­‌های آزاد و کارگاه­‌هایی با عناوینی مانند روش تحقیق، مقاله نویسی، آمادگی مصاحبه، متن خوانی عربی، تجزیه و ترکیب قرآن، تفسیر و … را با حضور برترین اساتید این حوزه‌ها برگزار می‌­نماید.

دور­ه­‌های زبان

زبان بزرگسالان

  • عربی: کامل­ترین دوره آموزش زبان عربی از مقدماتی تا آمادگی کنکور دکتری؛ شامل صرف و نحو، مکالمه، بلاغت، لغت، اعراب ­القرآن و …
  • انگلیسی: دوره­‌ها و بسته­‌های ویژه کنکور ارشد و دکتری کلیه رشته­‌های دانشگاهی، از مقدماتی تا پیشرفته
  • زبان تخصصی الهیات: دورهای تخصصی ویژه گرایش های رشته الهیات

زبان کودک

  • انگلیسی: دوره ای ترمیک زبان انگلیسی از مهد کودک تا سال ششم
  • زبان قرآن: دوره‌های ویژه کودکان از پیش دبستان تا سال ششم.

پژوهشکده قرآن و حدیث آیات

در‌این مرکز طرح‌های­ پژوهشی متنوعی که مستقیماً با امر آموزش و پرورش ارتباط دارد ارائه شده است که برخی از عناوین تکمیل شده آن به عنوان کتاب یا بسته­‌های آموزشی انتشار یافته‌است. مانند:

  • حاشیه قرآن کریم تحت عنوان فرهنگ اهل بیت :
  • طرح «صراط مستقیم در فهم قرآن» که رویکردی کاملاً جدید در آموزش قرآن و زبان عربی است.
  • مجموعه 7 جلدی «آسمان من» ویژه کودکان 4 تا 7 سال
  • مجموعه 6 جلدی «آیات من» ویژه 7 تا 14 سال

انتشارات آیات

انتشارات موسسه حافظون، با نام «آیات مبیّنات» از سال 95 شروع به فعالیت کرده است و تمامی کتب حافظون و زیرمجموعه‌هایش مانند دبستان آیات، پژوهشکده قرآن و حدیث آیات، مجموعه آموزش زبان حافظون، مجموعه کتاب‌های درس‌نامه و تست‌نامه حافظون و … را با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر می‌کند.

این انتشارات همچنین در زمینه انتشار کتب مولفین حوزه الهیات و چاپ کتب مستخرج از پایان نامه با داوطلبان خود همراهی دارد.