سوالات متداول کاربران حافظون

تلاش ما بر این بوده که مفیدترین محتوا را در کمترین حجم گنجانده تا هم در وقت شما دانشجویان عزیز صرفه جویی شده، هم نتیجه لازم را بدست آوررید. همه ساله بیش از 50 درصد رتبه های تک رقمی در رشته های الهیات، از داوطلبانی حافظونی هستند. پس با خیال راحت حافظون را بخوانید نه منابع اصلی. اگر چه خواندن منابع اصلی به سطح دانش شما کمک خواهد کرد.

منابع حافظون حداکثر یک پنجم منابع اصلی می باشند. این یعنی 500 درصد در وقت شما صرفه جویی خواهند کرد، با این قید که بهترین رتبه های هر سال حافظونی ها هستند. بدیهی است هزینه ناچیز کتابها و کلاسهای حافظون در عوض صرفه جویی آنچنانی در وقت و قبولی در دانشگاه معتبر دولتی به هیچ وجه قابل محاسبه نیست.

برخی از منابع را نمی‌توان به صورت خودخوان خواند و ممکن است به کمک یک استاد نیاز باشد. یا از طریق ویدئوها و صوت های اساتید حافظون و یا با شرکت در کلاسهای حافظون این مرحله را به خوبی پشت سر بگذارید

معمولاً در صفحه اینستاگرام، جلسات هدایت تحصیلی برگزار می‌شوند؛ برای تثبیت مطالب، آزمون های آنلاین متعدد گرفته می شود و اگر هم نیاز داشتید کلاس و ویدئو و صوت هر درسی را لازم داشتید، تقدیم شما خواهد شد. در نهایت هم در انتخاب رشته و مصاحبه و سایر مراحل می توانید روی ما حساب کنید.

کتاب های حافظون محتواها را از صفر تا صد آورده است. یعنی هم برای داوطلبان تغییر رشته ای که تقریباً هیچ اطلاعاتی ندارند و هم برای داوطلبان کمین کرده برای رتبه های تک رقمی. بنابراین هر سطحی داشته باشید همین منابع شما را کفایت خواهد کرد.

کنار گذاشتن درس عربی مساوی با عدم موفقیت است. بهترین راهکار، مطالعه کتاب صرف و نحو مقدماتی نوشته دکتر فرجی (بعوان مقدمه)، سپس کتاب صرفر و نحو دکتر ذوقی و مشاهدۀ ویدئوهای آموزشی ایشان است. در نهایت، فصل به فصل تست زدن از روی کتاب تستنامه حافظون.

زبان انگلیسی در کنکور کارشناسی ارشد و دکتری، درسی دو واحدی است که بیشتر داوطلبان الهیات آن را سفید می گذارند. اگر سطح زبان ضعیفی دارید، آن را کنار بگذارید. اگر از سطحی متوسط در زبان انگلیسی برخوردار هستید، فقط زبان تخصصی حافظون را بخوانید و اگر سطح زبان خوبی دارید، منابع زبان عمومی حافظون را تهیه کنید.